Vaasi Hobutalu

Avaleht

Vaasi Hobutalu asub Lääne-Virumaal Pandivere kõrgustiku lõunaosas Rakke vallas, Mõisamaa külas. Siin valitsevad lainjad tasandikud. Vooremaale sarnast viirulist maastikupilti aitavad Tammiku- Mõisamaa- Lasinurme piirkonnas rõhutada jääkündenõod ning nendes olevad piklikud järved ja ebakarsti lohud. Väga omapärane on järskude voorenõlvade vahel olev Tammiku järvestik. Talus kasvatame tori universaalseid hobuseid ja ühte eesti raskeveohobust, viimasele tuleb kindlasti ka lisa. Tegu on siis ohustatud tõugudega, kelle kasvatamist toetab ka PRIA.

Veel jääb meie talu lähedusse Emumägi, mida meie pakutavad ratsa- ja kalessimatkad läbivad. Emumäe vaatetornist avaneb igasse ilmakaarde maalilisi vaateid. Põhja poole jäävad Tammiku ja Ebavere mügerikud mäed, kirdes laiub üle Peetla raba Kellavere hele triip, loodes Rakke mägi. Terve ida- ja läänekaar sinetab aga katkematu metsasametina. Emumäe vaatetorni lähiümbrus koos Salla mõisapargiga on kujunenud Rakke valla külastatavamaks turismipiirkonnaks. Nüüd on võimalus seda teha koos hobustega ja maastikku vahetult tunnetada. Lisaks vaatetornile on seal veel kännumaja ‘’Emumemm’’, päikesetõusumaja, vana kalmistu ning telkimisplatsid. Piknikuplatside olemasolu annab ideaalse võimaluse korraldada kalessi- või ratsamatkasid eelnevalt kokkulepitud piknikuga.

Avastada on Pandivere kõrgustikul palju ning kõik jääb nö käe ulatusse. Olete oodatud hobustega matkama Tammiku mäele, parki, järvede ja tiikide äärde, näha saab lohukivisid ja palju muudki…